BlogGenel

Stor Perde nedir?

Stor Perde nedir?

Stor Perde Nedir , özel kumaşının bir mekanizma yardımı ile üstte bulunan boruya sarılarak çalışması ile yukarı/aşağı yönde çalışan perdedir. Ölçüye göre kesilmiş stor kumaşı üst tarafta bulunan alüminyum boruya takılır. Stor Perde Sistemlerinde en iyi marka Brillant ‘dır. Bahçelievler de brillant bayisi Nehir Perde En uygun fiyat ile size hizmet verebilir. Zebra, dikey perde ve jaluzi için de mutlaka fiyat alın.

Stor Perde mi Lazım Arayın Gelelim 0212 550 77 87 Nehir Perde

Stor Perde Temizliği Nasıl yapılır?

  1. Temizliğe başlamadan gerekli malzemeleri hazır edin. Gerekenler; Beyaz sabun ya da şampuan eklenmiş temiz, yumuşak havlu “bez” su birde yumuşak sünger.
  2. Perdeyi yukarıya doğru toplayın. Borusunu ve yan montaj ayaklarını çıkarın.
  3. Perdenizi sökün ve büyüklüğüne göre bir alana yatırın. Burada dikkat edilmesi gereken kesinlikle bir kırışıklık olmayacak şekilde geniş bir alana yaymanızdır. Küçük bir kıvrım dahi olsa apre kaplama katlanarak düzeltemeyeceğiniz bir iz oluşturur.
  4. Perdeyi silmekte kullanılacak olan süngeri hazırladığınız ılık sabunlu su batırıp sıkın. Nemli olacak şekilde kalana kadar sıkılmalı. Çok sulu kalır ise perde çok ıslanacağız için kurutmanız sizi çok uğraştıracaktır.
  5. Perdeyi süngerler silin yalnız silme işleminde fazla güç uygulamayın. Özellikle kenar kısımlarına fazla bastırmayın. Fazla bastırma sonucu perdede yıpranma ve kenarlarında ipliklerinde kaçma oluşabilir.
  6. Silme işlemini iki tarafa da uyguladıktan sonra yumuşak kuru bez veya havlu ile kurulayın.
  7. Silme ve kurulama işlemin ardından perdeyi yeniden dürün ve olması gereken yere yeniden monta edip aşağı doğru indirin. Bu şekilde az nemli kalan perde hızlıca kurumuş olacaktır. Stor perdenizi ütüleme gibi bir işleme ihtiyaç duymadan temiz ve düz olacaktır.

Not: Bütün stor perdeler aynı değildir. Yıkarken yaşayacağınız sorunlar firmamızı bağlamaz.

Bazı Halı yıkama fabrikaları perde yıkaması yapıyor. Fakat güvenmediğiniz firmalara perdeleri teslim etmeyiniz. Maalesef kötü sonuçlarla karşılaşan müşterilerimiz var.

Firmamızı arayarak bu işi yapan firmaların telefonunu isteyebilirsiniz 0212 550 77 87 Nehir Perde

Kaynak ; eperdeci.com – bahcelievlerperdeci.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir